pátek 16. května 2008

Když to vezmem kolem a kolem na Žermanku

Bylo hezky a my už se dost těšili, až někam vyrazíme na kolech. Tak jsme koukli na "mapy.cz" a vybrali si takovou skoro okružní trasu po okolních cyklostezkách. Ani jsme se nedívali, kolik to bude kilometrů, že uvidíme...


Začali jsme se balit a stále marně hledali Robiškovy brýle. Ale hledání bylo nakonec úspěšné. Ale tím pádem jsme vyjeli celkem pozdě dopoledne.

A jeli jsme tak, jak je vidno na mapě. Cesta byla moc hezká. Vedla i lesem a i normální cesty byly v sobotu dopoledne poloprázdné. Les voněl, všechno kvetlo a na polích zářila řepka. Na jedné křižovatce jsme trochu zaváhali, ale vydali jsme se správným směrem. Před přehradou jsme už byli trochu vyfluslí, kopců bylo nějak moc :D a ten předpřehradní jsme nějak nečekali :D Zvlášť proto, že Robi už vypadal unaveně ze sezení. A když jsme na kopci Robi nechali, ať se projde, dost foukalo a bylo celkem chladno. Ale pole s řepkou bylo nádherné /číslo 1 fixem na mapě/- tady je:A kus jsme tedy šli pěšky, aby se Robi protáhl a tak.Cestou jsme potkávali nepřetržitý proud lidí. Nevím, co to bylo za akci, ale lidí spíš přibývalo než ubývalo. Mladí, staří, rodiny s dětmi, páry, různě... Asi nějaký pochod ;) .
Taky jsme viděli, že na těch "pláních" u přehrady pěstují koně. A že jich tam bylo! A krásní!


A pak ještě kousek na kole a už jsme byli u hráze. Hledali jsme nějaké místo, kde sejdeme pohodlně k vodě, na chvíli si odpočineme a sníme karamelovou sušenku. Víc jsme si toho s sebou nevzali /pro nás, Robi už spořádal cestou i sýr/ a to bylo přesně dvanáct, když jsme byli na přehradě. Odněkud jsem slyšely odbíjení kostelních hodin. A my měli už celkem hlad. Tak jsme chvíli poseděli, Robi házel kamínky do vody, Ondra házel žabky a já udělala nějaké fotky:

Žermanická přehrada


Tákový vejikýý! /kámen/


Hledání placatých šutrů na žabky


A pak jsme zase jeli dál. Směr Havířov. Zvažovali jsem , jestli se stavovat na dětské hřiště, ale když jsem asi přehlédli cykloodbočku kolem Lučiny a dojeli až do města, už to bylo na hřiště jen kousek. Koupili jsme si v centru alespoň rohlíky a sýr, Robiškovi pribiňáka, pojedli jsme a pak už jsme nechali Robi, aby se vyřádil na hřišti /číslo 3 fixem/:
No a pak zase dál. Sjeli jsme na Lučinu a za topolovou alejí na Topolové ulici jsem se zase napojili na cyklostezku. Až na mosty ve směru na Frýdek, tam jsme se zase odpojili a sjeli okolo rybníků a kousek směrem na NHčko a pak přes les domů. A v lese Robiš usnul. Snažili jsme se ho nějak probudit, protože už to bylo opravdu kousek domů, ale nedal se. Tak jsme rychle dojeli domů, přenesli Robi do postýlky a nechali vyspat.
A celkem to nakonec bylo 40km :) Takže jsem se projeli notně :)


V neděli jsme byli v ZOO. Cvakli jsme jen pár fotek, nakonec nás vyhnal déšť, ale bylo krásně. Byli jsme i s babičkama. Fotky budou na picase. :) Tady jen pár: