čtvrtek 3. ledna 2008

Vánoční svátky

S dovolením začnu už od pátku, ondra měl totiž volno a nám přijela návštěva. Jako každý rok, přijel Natan. Velká škoda je, že Far onemocněla a nemohla dorazit také. V pátek ráno jsme ještě objížděli obchody a sháněli Ježíška, aby Robiškovi přinesl pokladnu na hraní, ale nesehnali jsme ho. Ani pokladnu... ;) Tedy ne tu, kterou jsme chtěli. Nu, ale abych se vrátila. Natan se objevil nějak okolo páté. Povyměňovali jsme si dárky /to ledové víno jsme ještě nevypili, čekáme na lepší příležitost než je něco tak rutinního jako Nový rok.../ a prožili víkend ve znamení klidu domova, Civilizace IV a formátování kompu...
V neděli večer jsem dělala vánočku, aby byla na Štědrý den na snídani, že jo. Ale většinu jsme snědli už 23. večer. U filmu "Musíme si pomáhat". Vánočka byla taková trochu těžká a sušší, než by být měla, ale byla velmi chutná.
No a tak jsme ji následující den i posnídali, podívali se na nějaké pohádky a před odjezdem do Havířova jsme zašli na chvíli dolů, k ondrovým rodičům. A pak jsme už jeli k našim, kde jsme letos slavili Štědrý den. Minulé dva roky jsme byli u rodičů Ondry, tak zase po pauze do Havířova. Tam jsme s mamkou připravily ryby a taťka přivezl babičku z Karviné a někdy okolo čtvrté /myslím/ jsme povečeřeli, neúspěšně hledali "hvězdičku" a pak konečně zazvonil Ježíšek. A vrhli jsme se na dárky. Nejvíc jich měl, samozřejmě, Robišek. Konečně si je pořádně užíval. Rozbaloval dárek po dárku, vždycky si s jeho obsahem pak chvíli pohrál a pak šel na další. A s každým rozbalením jsme slyšeli jeho nadšené a upřímné "Jéééé!". Což bylo moooc krásné. Tak jsme rozbalovali a těšili se z dárků asi do sedmi, pak jsme se vydali zpátky domů. Robišek během cesty usnul, jak jsem předpokládali, ale položili jsme ho pak do ložnice dole a ještě jsme chvíli poseděli u Riedlů také dole ;). Zrovna se chystali na dárky, tak jsme si užili ještě jejich radosti. No a pak jsme už šli nahoru k nám, relaxovali jsme a pak šli spát.

První svátek jsme byli doma, Robi i Ondra byli nějací nachlazení už nějakou dobu. Ráno si šel Robišek ještě najít nějaké dárky, co mu Ježíšek nechal dole u babičky a dědy. Obědvali jsme /jako skoro celé svátky/ také dole u rodičů. No a pak jsme se znovu a opět bavili dárkama ;) Robišek s těma svýma a my povětšinou s ním. A tak jsme mu postavili popelářské auto z Lega, hrad z Playmobilu a sadu stavebních vozů z Megablocks. No a vyhráli jsme si. Hlavně s tím popelářským. Robišek si stavěl většinou z Lega, které mu přinesl Ježura a taky ho bavilo střílet z děla na panáčky v hradě. Tatínka ostatně taky ;) . Tak pro ilustraci několik fotek naší denní náplně: /všimněte si té letící dělové koule u hradeb/
Ve středu, tedy na druhý svátek, tady byli na oběd švagr se švagrovou a s Vališkem, Robiškovou sestřenicí a všichni jsme si vyhráli. Dospělí, tedy my čtyři, jsme hráli "Poštovního kurýra", hru, kterou dostal Ondra pod stromeček a děti řádily spolu a s babičkou a dědou.

No a pak přišel čtvrtek, to byl Ondra do oběda v práci a babička s dědou hlídali Vališka, my si skákli do obchodu, tak asi dvě hodinky hlídali i Robiška a pak jsme je už hlídali všichni. V pátek odpoledne přijel Vašek s rodiči, v sobotu jsme se byli projít v lese, Robišek došel až do Bartovic - přes les sám a pak zpátky jsme ho už kus nesli. Ale chtěl se podívat na "Vuak" ;) - vlak. A taky že jel. A já si vyzkoušela funkce mobilu za běhu. Opravdu za běhu. Protože má, potvůrka, zajímavé uzpůsobení pro běh. snímá rychlost a vzdálenost a tak. A alespoň nám nebyla taková zima, protože Ondra zkoušel taky. Co jsme dělali v neděli ani nevím... :D Ale na Silvestra byl Ondra zase v práci, ale jen do dvou. Dole byl opět společný oběd i s Paskovákama /tedy švagrama a Vali/ a pak jsem se byli sáňkovat na místním, široko daleko jediném, kopci. Hehe, spíše kopečku. Opět přiložím fotky, protože to si děti moc užily. No a nejen ony, že jo... Hehe.

A pak jsme opět hráli "Pošťáka" až do večera, a já po tom všem byla tak ospalá, že jsem šla spát v jedenáct, s tím, že mě Ondra vzbudí o půlnoci, ale stejně jsem už nevstávala. Jak krásně teplo bylo v pelíšku... ;) Na Nový rok jsme byli zase na oběd dole, pak jsme se byli projít a pak tady byli opět Vaškovi rodiče, teď pro změnu bez Vaška.

No a tak to všechno proběhlo. Fajné? ;)