neděle 18. listopadu 2007

Sněhové zpravodajství

Snííh, snííh, snííh! Ne, že bych byl nějaký zvláštní milovník zimy, ale první sníh je prostě kouzelný.
Napadl myslím ve čtvrtek a je skvělý. Zvlášť, když je spojený s úplně prvním seznámením Robiška se sáňkami. Ano, má už dva roky, ale loni ani předloni
nebylo u nás sněhu dostatek a když trocha byla, nebyli jsme natolik zdraví a tak podobně. Takže premiéra sáněk letos. A právě teď. Ondra vyhledal staré sáňky, na kterých jezdil jako malý, ve sklepě. Zjistilo se, že jsou vzadu popraskané, takže stejně koupíme nové. A taky boby. kvůli jejich lepší přenosnosti. Zabalili jsme sebe i Robiška do teplých obleček, protože venku bylo asi mínus šest stupňů, posadili Robi na sáně, od kterých byl oddělen ještě vrstvou bývalé zavinovačky a vyrazili jsme na průzkum lesa. Je to velmi zvláštní, ale zdá se, že Vratimov je značně placaté, neboli nekopcovité území. Ačkoli při jízdě na kole si člověk všimne množství kopců, pro zimní radovánky se silnice nehodí a jiné vhodné kopečky tady prostě nejsou. I ten v lese, kterému jsme fandili, se ukázal pod sněhem jako rovinka. takže sáňkování jako takové nebylo, ale procházka a kochání se sněhem ano. Táhli jsme Robi, Robi táhl sáňky, tatínek táhl maminku s Robi a maminka tatínka s Robi. Pak šel Robi chvíli "ťapy ťapy", jak říkal a pak jsme ho zas vezli a cestou z lesa už šel zase pěšky až domů. Stavili jsme se i na zahradě, kde jsme zjistili, že nejde dělat bábovičky ze sněhu, protože se z formiček nevyklopí :D, že nesmíme Robi koulovat do obličeje /nechtíc, samozřejmě/, protože se mu to nelíbí, maminku nekoulovat do obličeje, protože pak má zasněžené brýle... Nicméně Robišek stále neřádil ve sněhu tak, jak jsme čekali. Byla jsem s ním venku i v pátek dopoledne a to jen bezradně stá v tom sněhu, který měl po kotníky a volal "o-pá", ať ho zvednu a nesu tím nadělením. Ani vyválení se ve sněhu se mu nelíbilo, protože sníh za krkem studí O:-). Ale i tak jsme byli všichni spokojení.
Dostala jsem k Vánocům /Ježíšek si pospíšil/ nový telefon, takže některé fotky zde jsou foceny už jím. je skvělý. Je to Sony Ericsson w710i a umí spoooustu věcí :)